MeniuPaieškaNaujienosKontaktai

Etikos kodeksas

Etikos kodekso taikymo tikslas yra bendrai susitarti visoms suinteresuotoms grupėms – sporto užsiėmimus lankantiems vaikams, jų tėvams bei treneriams dėl tam tikrų elgsenos taisyklių futbolo užsiėmimų ar varžybų metu, dėl moralinių ir socialinių vertybių laikymosi sportinėje aplinkoje. „Kauno Žalgirio“ futbolo akademijos rekomenduojamas Etikos kodeksas atitinka „Code of Ethics“ propaguojamas vertybes, remiasi kitų šalių gerosios praktikos pavyzdžiais.

Etikos kodeksas skirtas trims auditorijoms:

 • Užsiėmimus lankantiems vaikams;
 • Jų tėvams;
 • Treneriams.

Kiekvienai šių auditorijų yra skirta atskira Etikos kodekso dalis, apimanti atskirai auditorijai rekomenduojamą elgesio specifiką ir vertybes. Sutikdama ir įsipareigodama laikytis šio Etikos kodekso, sporto organizacija įsipareigoja užtikrinti, kad šio Etikos kodekso laikysis visos anksčiau paminėtos bendruomenės narių auditorijos.

 • Etikos kodeksas užsiėmimus lankantiems vaikams:
 1. Žaiskite dėl paties žaidimo džiaugsmo, o ne dėl noro įsiteikti treneriams ar tėvams.
 2. Visada prisiminkite, jog žaidimo tikslas yra gerai praleisti laiką, pagerinti savo įgūdžius ir jaustis gerai tarp kitų.
 3. Žaiskite pagal žaidimo taisykles, laikykitės žaidimo „Fair Play“ taisyklių.
 4. Visada gerbkite ir priimkite teisėjų sprendimus.
 5. Gerbkite savo varžovą, kad ir koks jis būtų. Rodykite jam pagarbą, nepriklausomai nuo varžovo atsako.
 6. Bendradarbiaukite su treneriu, komandos draugais ir net varžovais ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų.
 7. Žaidimo metu nevartokite necenzūrinių žodžių, nerodykite nepadorių gestų, nedemonstruokite paniekos ar nepagarbos.
 8. Niekada specialiai netraumuokite savo oponento dėl rezultato ar kitų savanaudiškų tikslų.
 9. Pasibaigus varžyboms, būtinai padėkokite varžovams, jų treneriui, teisėjui, sirgaliams.
 10. Laimėkite su šypsena, tačiau mokėkite ir oriai pralaimėti.
 • Etikos kodeksas užsiėmimus lankančių vaikų tėvams:
 1. Leiskite savo vaikui žaisti ir mėgautis žaidimu taip, kaip nori Jūsų vaikas ir komandos treneris, o ne Jūs.
 2. Prisiminkite, jog vaikas žaisdamas futbolą aikštėje negali vienu metu vykdyti kelių nurodymų – trenerio, Jūsų ir savo paties sprendimo, nes nurodymai gali būti labai skirtingi.
 3. Pasitikėkite komandos treneriu, leiskite jam dirbti, o Jūs mėgaukitės vaiko žaidimu.
 4. Skatinkite ir palaikykite vaiką, o kritikuokite skatinančiai ir pozityviai. Kritikuodamas nešaukite.
 5. Niekada neišjuokite, nežeminkite dėl padarytos klaidos ar pralaimėjimo tiek savo, tiek varžovų komandos vaikų.
 6. Pagirkite vaiką už pastangas, net jei ir nepavyko pasiekti norimo rezultato.
 7. Atminkite, jog Jūsų elgesį su teisėju ar varžovu kopijuos ir Jūsų vaikas. Būkite jam deramas pavyzdys.
 8. Susipažinkite su futbolo žaidimo vertybėmis ir stenkitės perteikti jas savo vaikui, skatinkite jį laikytis žaidimo taisyklių ir „Fair Play“ principų.
 9. Nevartokite alkoholinių gėrimų, narkotinių medžiagų ir nerūkykite futbolo aplinkoje – toks pavyzdys vaikui yra netoleruotinas.
 10. Rodykite deramą pagarbą dirbantiems savanoriams ar pagalbiniams darbuotojams, nepriklausomai nuo Jūsų pasitenkinimo jų darbo kokybe – dažnai jie dirba be jokio atlygio Jūsų vaiko labui, aukodami savo laisvalaikį.
 11. Jei komandos treneris nepageidauja tėvų treniruotėse, gerbkite šį norą.
 12. Nepamirškite, jog žaidimo metu draudžiama stebintiems asmenims įeiti į aikštės erdvę, nebent Jūsų pagalbos paprašytų komandos treneris.
 13. Aptardami vaiko rezultatus su komandos treneriu, visada įvertinkite, ar Jūsų pokalbį girdi Jūsų ir kiti vaikai.
 14. Niekada nesureikšminkite savo vaiko komandos rezultato ir nelaikykite jo svarbesniu už galimybę vaikui gerai praleisti laiką, mokytis ir tobulėti.
 • Etikos kodeksas treneriams: 
 1. Niekada nepamirškite, kad svarbiausia yra vaiko saugumas ir gera emocija. Nepamirškite, kad esate atsakingas už saugią ir smagią aplinką vaikui.
 2. Vaiko ugdymas, tobulėjimas ir progresas yra daug svarbiau nei komandos rezultato skaičiai turnyro lentelėje.
 3. Nepamirškite, jog vaikui žaisti aikštelėje yra daug smagiau nei sėdėti ant atsarginių žaidėjų suolelio. Suteikite galimybę mėgautis futbolu VISIEMS.
 4. Kaip vaikų komandos treneris, nepamirškite, kad Jūsų darbas yra ne tik aikštelės ribose – treniruojamiems vaikams esate daug daugiau nei tik  žaidimo specialistas – vaikai Jumyse mato mokytoją, draugą, saugios aplinkos garantą ir sektiną pavyzdį.
 5. Prisiminkite, kad jauniems žmonėms reikalingas pagarbos vertas treneris kaip sektinas pavyzdys, kuriuo jie galėtų nuolat didžiuotis. Būkite juo.
 6. Būkite dosnus pagyrimų ir šykštus kritikos. Jei kritikuojate, Jūsų kritika vaikui turi būti pozityvi net ir už akivaizdžias klaidas.
 7. Vaikas nežais geriau, jei ant jo šauksite, jį žeminsite, niekinsite, tačiau jo motyvacija ir pastangos gali būti didesnės, jei nuolat skatinsite ir pagirsite.
 8. Nuolat skatinkite savo auklėtinius rodyti pagarbą žaidimui, žaidimo „Fair Play“ principams, varžovams ir teisėjams.
 9. Netoleruokite grubaus savo auklėtinių žaidimo tiek varžybose, tiek treniruotėse.
 10. Kelkite vaikams individualiai ir komandiškai realiai pasiekiamus tikslus.
 11. Neįtraukite varžyboms į komandos sudėtį vyresnių nei tos amžiaus grupės vaikų, to nesuderinę su varžovų komandos treneriu. Sukčiavimas dėl teigiamo rezultato vaikams paliks daugiau nuoskaudų nei suteiks džiaugsmo.
 12. Integruokite norinčius padėti auklėtinių tėvus į komandos bendruomenės gyvenimą ir paverskite jų entuziazmą vertinga pagalba ugdymo tikslams pasiekti.
 13. Jūs esate atsakingas ne tik už vaikų, bet ir jų tėvų elgesį varžybų metu, tad išmokite juos deramai suvaldyti ir kontroliuoti.
 14. Išvykų į varžybas metu privalote būti atsakingas už savo auklėtinius 24 val. per parą – deramai įvertinkite, ar turėsite galimybę tą daryti visos išvykos metu. Visada galite prašyti auklėtinių tėvų pagalbos.
 15. Niekada nepamirškite, kad Jūsų auklėtinių elgesys aikštelėje ir už jos ribų turi deramai reprezentuoti Jūsų organizaciją, miestą, šalį. Skatinkite vaikų deramą elgesį ir jų patriotiškumą.
Atnaujinta: 2022-08-29

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Slapukų politika
Sutinku × Uždaryti

Skip to content